Felmerült egy új vagyonadó bevezetése, ami bizony sokaknak fájna
A leggazdagabbak kaphatnának egy 5 százalékos új adót a nyakukba, ám ennek gyakorlati megvalósításától még elég messze vagyunk.
A leggazdagabbak kaphatnának egy 5 százalékos új adót a nyakukba, ám ennek gyakorlati megvalósításától még elég messze vagyunk.
Az uniós pénzek arra kellenek, hogy Magyarország fejlődni is tudjon, nem egyszerűen túlélni – mondja Andor László korábbi uniós biztos, az európai szociáldemokrata think tank, a Foundation for European Progressive Studies (FEPS) főtitkára. Interjú.
Legalábbis ha egymás uniós jelöltjeinek leszavazása annak számít – márpedig szerintük igen.
Van, aki nehezen emészti meg: a keleti bővítéssel nemcsak országok és piacok csatlakoztak az EU-hoz, hanem emberek – méghozzá egyenlő jogokkal. Ez a hozzáállás szüli az olyan visszataszító ötleteket, mint a migráns dolgozók otthon hagyott gyermekei után járó családi pótlék indexálása.
Egy-egy ellenzéki állam-, illetve kormányfőjelölt neve is kering már a sajtóban, az egyikét a Népszava, a másikét a Magyar Idők dobta be.
A kormánypárti lap szocialista források alapján azt írja, a volt uniós biztost több párt is elfogadná.
Mi is a különbség migráns és migráns között, és miért kell az EU keleti tagállamainak megbarátkozniuk a gondolattal, hogy idővel nemcsak elvándorlás forrásai, hanem bevándorlás célországai is lesznek. Andor László közgazdász, volt uniós biztos elmagyarázza. Vélemény.
Az elmúlt huszonöt év tanulsága, hogy az egyenlőtlenségeket nem lehet egy határon túl fokozni, a lemaradókat fel kell zárkóztatni. Ez nemcsak gazdaságilag hatékony, hanem a nemzet fogalmának újraértelmezésével is párosulhat, és így új típusú baloldali szövetségépítést jelentene. Azaz a népet vissza kell emelni a nemzetbe – adott iránymutatást a baloldalnak Földes György, a Politikatörténeti Intézet igazgatója egy szerdai konferencián.